Usługi

Możemy wszystko. A nawet więcej. Pojedziemy wszędzie.

Sędziowanie oraz mobilni komisarze sportowi

Imprezy kolarskie oraz biegowe rozgrywane na długich dystansach wymagają przemieszczania się komisarzy sportowych, którzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem zawodów w bezpośredniej bliskości zawodników. Bezpieczne i skuteczne poruszanie się jakiegokolwiek pojazdu w peletonie kilkuset kolarzy lub tysięcznym tłumie biegaczy, to prawdziwe wyzwanie i wyjątkowa odpowiedzialność. My wiemy jak to robić. Znamy regulaminy i przepisy dyscyplin kolarskich i biegowych. Sami także posiadamy licencje sędziowskie.

Mobilni operatorzy kamer

Rejestracja wideo podczas dużych imprez sportowych rządzi się swoimi prawami. Do pogodzenia są tu dwie sprzeczne kwestie - być jak najbliżej zdarzeń i jednocześnie nie ingerować w przebiegu zawodów. Mamy w tej dziedzinie największe doświadczenie w Polsce. Z większością kamerzystów pracujących przy takich imprezach znamy się i potrafimy porozumiewać się podczas pracy bez zbędnych słów. Mamy także doświadczenie w relacjach telewizyjnych nadawanych na żywo poprzez systemy streamingowe typu LiveU lub przekaźniki HF na śmigłowcu.

Mobilne media, fotografowie, dziennikarze

Każda duża impreza wymaga odpowiedniej oprawy medialnej. Akredytowanych są setki dziennikarzy, którzy relacjonują przebieg zawodów. Jednak dziś nie wystarczy relacja z uroczystego startu lub z mety. Motocykl daje wyjątkową okazję znalezienia się w centrum wydarzeń. Bezpiecznie zabierzemy dziennikarzy w samo serce rywalizacji.

Dynamiczne zabezpieczenie trasy / imprezy

Imprezy sportowe rozgrywane na drogach publicznych są dużym wyzwaniem dla organizatorów i służb porządkowych. Posiadamy doświadczenie we wspieraniu policji w dynamicznym zabezpieczaniu trasy wyścigu lub biegu. Przy zamkniętym ruchu drogowym jesteśmy ostatnim elementem filtrującym i zabezpieczającym zawodników. Przy ruchu częściowo ograniczonym aktywnie "zamykamy" poszczególne skrzyżowania tuż przed poruszającymi się zawodnikami. Tym sposobem w kilka osób możemy zamknąć drogę od morza aż po Tatry.

Funkcje związane z bezpieczeństwem zawodników i publiczności (marshall)

W każdym przedsięwzięciu organizacyjnym jedną z najważniejszych kwestii jest bezpieczeństwo uczestników zarówno zawodników, jak i publiczności. Na imprezach kolarskich i biegowych o długiej trasie, dzięki naszym motocyklom, jesteśmy w stanie być właśnie tam, gdzie w danej chwili jesteśmy potrzebni. Zawodnikom specjalnymi chorągiewkami wskazujemy kierunek trasy lub gwizdkami ostrzegamy przed niebezpieczeństwem (wysepki, ronda). Cały czas mamy też na uwadze bezpieczeństwo zgromadzonej przy trasie publiczności.

Pilotowanie zawodników lub grup

Imprezy rozgrywane na drogach publicznych, w których bierze udział duża ilość uczestników, wymagają zorganizowania pilotażu dla czoła rajdu rowerowego, biegu lub wyścigu kolarskiego lub też dla grup zawodników pozostających w pewnej odległości od czoła imprezy. To element zarówno dobrej organizacji, jak i bezpieczeństwa samych uczestników zawodów. Pilotowaliśmy już uczestników wyścigu rowerowego z Budapesztu do Krakowa, podczas którego byliśmy w ciągłej jeździe na motocyklach przez 24 godziny, więc jesteśmy przygotowani także na wszelkie ekstremalne zadania.

Transportowanie przedstawicieli VIP

Zorganizowanie imprezy sportowej to znakomita okazja do bezpośrednich spotkań ze sponsorami, oficjalnymi przedstawicielami, VIP-ami i innymi ważnymi osobami, które w różny sposób przychylają się do zorganizowania takiego przedsięwzięcia. Dzięki motocyklom funkcyjnym możemy zabrać takie osoby na pełną emocji przejażdżkę, podczas której - w kontrolowany i bezpieczny sposób - będą oni mogli "dotknąć" rywalizacji sportowej na trasie biegu lub wyścigu kolarskiego. Wiemy, że taka krótka, ale emocjonująca jazda ramię w ramię np. w peletonie kolarzy, roztoczy uśmiech zadowolenia na twarzy każdej osoby, która tego doświadczy.

Praca przy produkcji film/tv

Poza obsługą przedsięwzięć typowo sportowych zajmujemy się także motocyklowym wsparciem w produkcji filmowo-telewizyjnej - wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wykorzystanie tego typu pojazdu. Realizacja zdjęć z jadącego motocykla otwiera nowe możliwości zdynamizowania scen pościgowych, zwłaszcza tam, gdzie z powodu ograniczonego miejsca nie można wykorzystać samochodu filmującego. Motocykle można wykorzystać też jako elementy planu, a nas samych jako statystów.